Obóz narciarski w Bukowinie – poradnik dla rodziców
Co zabrać na obóz narciarski w Bukowinie, jak wygląda transport, kto stanowi kadrę na obozie i jak dbamy o bezpieczeństwo uczestników ? Zobacz poradnik dla rodziców i wybierz najlepszy obóz narciarski w Polsce
Obóz narciarski w Bukowinie – poradnik dla rodziców i uczestników
Informacje dotyczą głównie obozów dla dzieci i młodzieży w Bukowinie, chociaż znajdziecie tu również informacje przydatne również w przypadku wczasów i obozów z rodzicami.
zobacz wyjazdy narciarskie i obozy w Bukowinie
Drodzy Rodzice,
cieszymy się, że doceniliście przygotowaną przez nas ofertę, ale zanim Państwa pociechy (większe bądź mniejsze ) wyjadą z nami na obóz narciarski w Bukowinie, przygotowaliśmy dla Was informacje na temat organizacji naszych imprez. Z pewnością pozwolą one rozwiać ewentualne wątpliwości, uspokoją przejętych rodziców i przekonają nieprzekonanych .
100% NASZEJ UWAGI SKUPIONEJ JEST NA DZIECIACH!
Dzieci są dla nas najważniejsze, a więc w zimowym szaleństwie nie zapominamy o bezpieczeństwie! Przed wszystkimi zajęciami dzieci są zapoznawane z regulaminami zajęć. Wiedzą, jak ważne jest przestrzeganie i respektowanie poznanych zasad i że każda zabawa, nawet najbardziej zwariowana musi być bezpieczna.
Kochani Rodzice nie martwcie się o Wasze kilkuletnie pociechy! Naszym instruktorom i wychowawcom żadne problemy dzieci nie są obce. Będą sprawdzać ilość koszulek, sweterków, skarpetek, grubość czapki i rękawiczek, czystość uszu, stópek, będą pleść dziewczynkom warkoczyki, będą czuwać i opiekować się każdym maluchem. Pomogą wnieść wielokilogramowe walizy do pokoju. Dotyczy to oczywiście maluchów, nasi starsi podopieczni doskonale sobie z takimi drobnostkami radzą .
Dbamy też o zdrowie i dobre samopoczucie naszych ulubieńców. Żaden sygnał nie jest przez nas lekceważony. Badamy każdą bolącą kostkę czy nadwyrężoną rękę, każde bolące gardełko i kichający nos. O zdrowie dzieci troszczyć się będą lekarze, lub pielęgniarki lub ratownicy medyczni. Zdarza się też, że podpisujemy umowę na sprawowanie opieki medycznej z najbliższym ośrodkiem zdrowia. Opieka medyczna dotyczy tylko i wyłącznie uczestników, którzy nie ukończyli 18 roku życia.
To czy zimowa eskapada będzie udana zależy nie tylko od intensywności zabaw, ale także od relacji z rówieśnikami. Zrobimy wszystko, aby te dni były wyjątkowo udane, a rozłąka z rodzicami jak najmniej bolesna. Chcielibyśmy jednak także i Państwa prosić o pomoc i przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy (szczególnie tymi najmłodszymi), tak aby miało pewność, że z każdym, nawet najmniejszym kłopotem może się zwrócić się do nas: z każdym bólem brzuszka, zęba czy nieporozumieniem z kolegą lub koleżanką. Gdyby jednak się zdarzyło, że pociecha dzwoni do państwa i muchy w nosie aż bzyczą, to proszę się nie martwić, spróbować wypytać o co tak naprawdę chodzi (często jest to po prostu tęsknota, czasem najzwyklejsze w świecie zmęczenie, a czasem kłótnia z koleżanką , a później bezzwłocznie skontaktować się z kierownikiem lub wychowawcą – nieraz już krótka rozmowa i kilka chwil więcej poświęconych dziecku zdziałały cuda!
Dbamy o dobre samopoczucie i przyjacielskie kontakty także między starszymi uczestnikami, o integrację, nawiązywanie nowych, wartościowych przyjaźni. Rozwiązujemy problemy wieku „trudnego” tak aby każda buzia wróciła uśmiechnięta i zachwycona Często młodzi ludzie bywają jeszcze bardziej skryci i zamknięci niż nieśmiałe maluchy, stąd jak zwykle prosimy państwa o kontakt z kierownikiem obozu lub wychowawcą jeśli tylko otrzymacie jakiekolwiek niepokojące sygnały od swojej pociechy.
Obóz narciarski w Bukowinie – kontakt z rodzicami:
Prosimy pamiętać, że przed rozpoczęciem każdego turnusu dostępne są na naszej stronie numery telefonów do kierowników obozów. Ponieważ jednak większość czasu poświęcają Waszym dzieciom najdogodniej jest dzwonić w godzinach wieczornych, można też wysłać sms. Zawsze możecie się Państwo z nimi skontaktować, zapytać o samopoczucie swojej pociechy, upewnić się, że wszystko jest w porządku i że niczego im nie brakuje , czy też prosić o interwencję w jakiejkolwiek sprawie związanej z pobytem dziecka na obozie. Jeśli z jakichkolwiek powodów nie mogliby państwo skontaktować się z kierownikiem prosimy o kontakt z biurem.
KADRA na obóz narciarski w Bukowinie:
Możecie być Państwo spokojni jeśli chodzi o opiekę nad Waszymi dziećmi: nasza kadra jest dobierana wyjątkowo starannie. To zaufani i sprawdzeni profesjonaliści, ludzie z pasją, w większości pracujący z nami od lat, i na których rok rocznie czeka ekipa naszych stałych bywalców.
BEZPIECZEŃSTWO na obozie:
Wszystkie nasze imprezy zgłaszane są w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu.
Każdy uczestnik otrzyma od nas identyfikator, na którym znajdzie się adres i telefon ośrodka, w którym jesteśmy zakwaterowani, telefony alarmowe do wychowawców, telefon GOPR, telefon alarmowy 112 oraz adres i telefony do biura Organizatora w. Każdy, kto będzie posiadał telefon komórkowy zostanie poproszony o wpisanie do pamięci telefonu najważniejszych numerów kontaktowych.
Z naszym pensjonatem, w którym organizowany jest obóz narciarski w Bukowinie i rodzinne wyjazdy narciarskie współpracujemy od lat, właścicielka to przemiła osoba, skłaniająca się zwykle ku wszystkim naszym prośbom i sugestiom. Oczywiście ośrodek legitymuje się niezbędnymi protokołami dopuszczającymi do użytkowania.
Pokoje uczestników zlokalizowane są na dwóch piętrach w bezpośredniej bliskości. Wszystkie piętra są monitorowane, a ośrodek na noc jest zamykany i monitorowany na zewnątrz. Mogą tutaj przebywać inne grupy kolonijne oraz osoby prywatne.
Wieczorem jeden z instruktorów ogłasza ciszę nocną, zarządza czas najwyższy na wyłączenie światła, dopilnowuje nocnych marków, utuli stęsknionych lub zagoni do spania wpatrzonych w gwiazdy marzycieli .
Podczas wycieczki do Zakopanego każdą grupą dzieci będzie się opiekował instruktor/wychowawca. Sprawdzimy czy dzieci mają przypięte identyfikatory, tym którzy mają swoje telefony komórkowe przypomnimy o ich zabraniu.
Zadbamy o wszystkich większych i mniejszych Milusińskich podczas wypadu do term. Prócz odpowiedniej liczby instruktorów, którzy nie spuszczą z oka żadnego basenowego potwora każdy amator wodnego szaleństwa otrzyma odblaskowy czepek, słabsi pływacy „makarony”, „pływaczki” lub deski. Przy każdym basenie i każdej zjeżdżalni czuwają nad nami całe zastępy ratowników wodnych.
Przygotowaliśmy specjalne procedury postępowania podczas wypadku przekazane kierownikom obozów.
UBEZPIECZENIE uczestników obozu:
Oczywiście każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) na sumę 5 tys. zł w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA, ul. Chmielna 85/87, 00-805 Warszawa, jednak robimy wszystko, aby z ubezpieczenia nie trzeba było korzystać! Z ogólnymi warunkami ubezpieczenia można zapoznać się przy opisie każdej z ofert.
SZKOLENIE narciarskie i snowboardowe na obozie
Wszyscy uczestnicy podzieleni są na grupy. Każda grupa ma swojego instruktora-wychowawcę, który będzie do Państwa dyspozycji około jednej godziny każdego wieczoru i w tym czasie może udzielać wszelkich informacji, pozostały czas całkowicie poświęca Waszym Dzieciom!
Wszyscy uczestnicy zapisani na obóz narciarski w Bukowinie i niepełnoletni uczestnicy wyjazdów narciarskich obowiązkowo jeżdżą w kaskach, oznakowanych logotypem oraz z identyfikatorem przypiętym do kurtki.
Wybieramy tylko profesjonalnie przygotowane stoki narciarskie, dobrze wyratrakowane, o odpowiednim stopniu trudności.
Najmniejszych milusińskich, dzieci i dorosłych po raz pierwszy zakładających deski najczęściej zapraszamy na stok w pobliskich Brzegach, ale nie musi to być regułą . Korzystamy także z wyciągów w Jurgowie, Olszańskich oraz Rusińskich Wierchach.
Podczas zajęć uczestnicy zawsze szkolą się pod okiem instruktora, także podczas zjazdów indywidualnych (w przypadku imprez ze szkoleniem).
Podczas szaleństw na stoku zawsze znajdzie się trochę czasu na gorącą czekoladę, frytki, czy słodkiego energaizera.
PROGRAM obozów w Bukowinie
Przygotowaliśmy wiele atrakcji: od codziennych (o tych conocnych „sza”) szaleństw na stokach po spacery z lampionami, ogniska, śnieżne rzeźby i zajazdy na byle czym. Postaraliśmy się tak przygotować wszystkie zajęcia i zabawy, aby każdy mógł wykazać się zaangażowaniem i kreatywnością, aby każdego zaciekawić, zaintrygować, nie pozostawić obojętnym, aby na wszystkich buziach wywołać uśmiech i usłyszeć wybuchy radości , aby bezszelestnie przemycić ponadczasowe wartości, które same zadomowią się w umysłach naszych dzieci. Wiedząc jak różne są potrzeby i zachowania dzieci program przygotowujemy zawsze odrębnie dla każdej z grup i dostosowujemy do wieku uczestników.
Wiemy, że pogoda lubi płatać figle Co prawda zwykle mamy „śnieżne szczęście”, ale może się tak zdarzyć, że jeśli jednego dnia pogoda będzie fantastyczna, a nasi podopieczni będą mieli mnóstwo chęci (i sił ) do jazdy, możemy szaleć na stokach przez wiele godzin, jeśli natomiast pogoda zrobi nas na…szaro? …. mokro? to wypełnimy dzień tymi wszystkimi atrakcjami, które tylko będziemy mogli zrealizować i oczywiście, na które będziemy mieli ochotę. Nie ma możliwości aby dzieci pochłonęła nuda, maruda i zrzędliwość .
BEZWZGLĘDNI JESTEŚMY:
Wobec spożywania i posiadania alkoholu, palenia tytoniu lub zażywania i posiadania środków odurzających! W takich przypadkach reagujemy ostro i natychmiastowo, łącznie z usunięciem z obozu! Wymagamy także wysokiej kultury osobistej w stosunku do kierowników, instruktorów, wychowawców, pracowników kuchni, kelnerek, wszystkich osób zatrudnionych w ośrodku lub będących jego gośćmi oraz oczywiście w stosunku do kolegów i koleżanek!
Nasi podopieczni muszą bezwzględnie stosować się do poleceń kadry instruktorskiej oraz przestrzegać przepisów prawa na terenie kraju!
WYRÓŻNIAMY Z RADOŚCIĄ:
Ci najgrzeczniejsi oraz Ci najbardziej zaangażowani i wykazujący się wyjątkowymi umiejętnościami, zdolnościami, osiągnięciami otrzymają specjalne nagrody i listy pochwalne skierowane także do dyrektorów szkół (wg życzenia). Docenimy nie tylko doskonałe wyniki, ale także inne sukcesy: plastyczne, taneczne, teatralne, fotograficzne, przywódcze, koleżeńskie…
Obóz narciarski w Bukowinie – wyżywienie
Każdego dnia (z wyjątkiem dnia pierwszego i ostatniego) uczestnicy otrzymują 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Godziny posiłków ustalane są przez kierownika na miejscu. Zwykle są to godziny 8.00, 14.00 i 18.00. Śniadania i kolacje serwowane są w formie szwedzkiego stołu, obiady zawsze dwudaniowe. W ramach podwieczorku proponujemy jogurt lub wafelek, czasem batonik, drożdżówkę lub owoce.
Pierwszy dzień turnusu rozpoczyna się obiadokolacją, ostatni kończy się śniadaniem. Każdy otrzymuje na drogę powrotną suchy prowiant.
W klimatycznej, góralskiej stołówce dostępne są całą dobę ekspresy – kawa, herbata, czekolada gratis .
Ile pieniędzy zabrać na obóz:
Wszyscy uczestnicy obozu w Bukowinie, i ci więksi, i mniejsi, mają możliwość zdeponowania pieniędzy u instruktora – opiekuna grupy.
Jeśli tylko jest to możliwe zakupu karnetów, biletów wstępu na termy dokonują instruktorzy, starając się wynegocjować najatrakcyjniejsze ceny.
Każdy uczestnik z pewnością będzie dysponował jakimś budżetem udostępnionym przez Państwa, proszę wziąć pod uwagę, że trzeba w tej kwocie zabezpieczyć środki na:
karnety dla początkującego narciarza/snowboardzisty: powinna być to kwota około 30,00 złotych (dziennie), a dla średnio i zaawansowanego od 50-70 zł, bilety wstępu na termy (oczywiście dla chętnych) w Bukowinie Tatrzańskiej http://www.termabukowina.pl/cennik.html lub w Szaflarach http://www.termypodhalanskie.pl/pl,cennik, nieduże kieszonkowe w kwocie około 50, 70 złotych podczas wycieczki do Zakopanego oraz drobne przyjemności w postaci czekolady na gorąco, herbaty, frytek na stoku czy słodyczy w ośrodku.
Jeśli zdarzy się tak, że nasz kochany obozowicz wyda całe kieszonkowe szybciej, aniżeli przewidywaliście Drodzy Rodzice , możecie wpłacić drugą ratę kieszonkowego na nasze konto (informując nas o tym fakcie także telefonicznie lub mailowo), a Kierownik obozu wypłaci je rozrzutnemu delikwentowi .
TRANSPORT na obóz narciarski w Bukowinie
Podczas podróży dziećmi zawsze opiekuje się instruktor bądź wychowawca bez względu na środek transportu. Na czas transportu również podamy Państwu numery telefonów do opiekunów, prosimy jednak pamiętać, że często są to osoby pozostające do naszej dyspozycji tylko i wyłącznie na czas transportu i bardzo prosimy nie korzystać z podawanych numerów telefonów poza czasem podróży.
Transport może odbywać się autokarami, busami, czasami korzystamy z usług PKP.
Zdarza się, że konieczny jest transport samochodem osobowym (służbowym, samochodem instruktora). Dotyczy to przede wszystkim konieczności przetransportowania uczestnika do najbliższego ośrodka zdrowia, czasem zwiezienia ze stoku, gdy maluch przemarzł, ale może też mieć miejsce w innych nadzwyczajnych sytuacjach.
Ze względu na organizację transportu godziny posiłków w dniu rozpoczęcia i zakończenia turnusów są ruchome i mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych grup wyjazdowych i są uwarunkowane możliwościami logistycznymi. Tym samym pierwszy dzień może zaczynać się obiadokolacją w godzinach późno popołudniowych, jak i późno wieczornych, a ostatni dzień może kończyć się śniadaniem w godzinach wczesno rannych.
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie na obóz narciarski w Bukowinie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godz. 16.00 a 17.00. Wcześniej nie możemy państwa przyjąć ponieważ w trosce o zachowanie najwyższych standardów ośrodek musi zostać przygotowany na przyjęcie kolejnej grupy: jest sprzątany, konserwatorzy sprawdzają sprawność urządzeń i bezpieczeństwo pomieszczeń oraz usuwają ewentualne usterki.
Jeżeli chcielibyście państwo odebrać dziecko przed dniem zakończenia obozu prosimy o poinformowanie o tym biura w Kaliszu. Najlepiej drogą mailową.
W przypadku, gdy Wasze dziecko ma zostać odebrane przez ciocię, wujka, przyjaciółkę lub znajomego prosimy o przygotowanie pisemnego upoważnienia zawierającego imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru. Dokument powinien zostać przesłany do biura w Kaliszu, oryginałem powinna się legitymować osoba odbierająca dziecko.
NIESTETY FORMALNOŚCI
Każdy uczestnik musi dostarczyć do naszego biura bądź do biura Agenta, u którego podpisywał umowę Kartę kwalifikacyjną wypełnioną przez rodziców i zaopiniowaną przez lekarza oraz dokonać wpłaty za imprezę – to niezbędne warunki przyjęcia na imprezę.
NASZE PROŚBY DO PAŃSTWA
Jest jeszcze jedna ważna, choć z doświadczenia wiemy, że drażliwa dla Państwa kwestia: otóż prosimy uczulić dzieci, że bezwzględnie zakazujemy używania telefonów komórkowych podczas trwania zajęć. Podyktowane jest to tylko i wyłącznie względami bezpieczeństwa, których bardzo surowo przestrzegamy!
Prosimy także zwrócić uwagę dzieciom na konieczność pilnowania wszystkich wartościowych rzeczy (MP3, odtwarzacze CD, aparaty fotograficzne itp.).
Przekonujemy jednak, że dzieci nie potrzebują na obóz narciarski w Bukowinie zabierać ze sobą „zabawiaczy”, a więc MP3, konsoli gier, laptopów itp. To MY będziemy ich ZABAWIACZAMI i jeśli tylko nam pozwolą, to szybko stwierdzą, że wirtualny świat jest znacznie mniej interesujący niż obozowa rzeczywistość .
Raz jeszcze prosimy o informacje o każdym problemie, z którym dziecko (starsze lub młodsze) nie może poradzić sobie samodzielnie. Jesteśmy do państwa i dzieci dyspozycji. Jesteśmy po to, aby natychmiast reagować i pomóc!
Jesteśmy otwarci na państwa uwagi. Jeśli nie poruszyliśmy jakiegoś zagadnienia prosimy o sygnał .
Mamy nadzieję, że i tym razem wszyscy wrócą szczęśliwi, zadowoleni i przez kolejnych kilka tygodni zamęczać Was będą Drodzy Rodzice opowieściami z cyklu obozowych szaleństw!
Uwaga: Materiał pochodzi z sezonu Zima 2012 roku, prosimy o sprawdzenie czy na najbliższy sezon ceny karnetów nie uległy zmianie